Adem her gün ölüp her gün yeniden doğuyor…

Taki doğru yolu bulana kadar…Eğer bir insanın soyundan geliyor isek, bu insan bizim için her gün doğup her gün ölüyor olabilir.

İnsanlık yaratılmadı, insan yaratıldı. Onun için Adem her gün doğup her gün ölüyor. Her dakika bir insanın doğduğu her dakika bir insanın öldüğünü biliyor musunuz? Bu durum ademin her gün doğduğunu ve her gün öldüğünü göstermiyor mu?

Peki tek tek hesaba çekilecek isek nasıl oluyor da adem her gün doğup ölüyor? İşte insan olmanın faktörü burada ortaya çıkıyor.

Tüm insanlık aynı vasıflara sahip, aynı hayatı yaşıyor, aynı kaderi paylaşıyor, aynı saygıyı istiyor, aynı sevgiyi hak ediyor ve aynı haklar verilmiş.

Sizin bunu anlamanız ve kavramanız çok güç.

Var oluş bir insan ve onu eşi ile birleşmesi sonucu meydana gelmiştir. Eğer soy bu kadar önemli ise hepimiz bir insanın soyundan geldiğimize göre insanlığımızı kaybettiren nedir diye düşünmemiz gerekmektedir.

Asl olana bakarsanız yaratılıştan sonra tüm maddeler ve kurallar insanlar tarafından oluşturulmuştur. Bu da kendi kendimizi kategorize ettiğimizi ve ayrıştırdığımızı göstermektedir.

Bizi bu duruma bir şeyin teşvik etmesi gerekmektedir. Bu şey bizim gibi var olan ve daha önceden yaratılmış olan şeytandır. Bizi ayrıştıran, bizi kategorilere ayıran, bizim içimize kötülüğü eken odur. Bunu bir kez yaparak insanlığın çoğalmasına, bölünmesine ve ayrıştırlmasına neden olmuştur.

Şuan onun kurmuş olduğu bir hayat düzeni ile yaşamaktayız. Vahim olan konu ise onun emirlerini ve isteklerini kendilerini aydınlanmış olarak tabir edenler yerine getirmektedir.

Onun için Adem her gün ölüp yeni bir şans vermek kaydı ile yeniden doğmaktadır. Kadın bir kez yaratılmıştır. Onun doğurganlığı ile Adem sürekli dünyaya gelmektedir.

Her zaman insanlığın içerisinde gerçek bir adem bulunmaktadır.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*