Ana Sayfa

Merhaba

Ben Mehmet Arkın Gürbüz

Yazmak için düşünmek, düşünmek için de yaşamak gereklidir.

İlk düşüneceğiniz şey şu olmalı; ‘Kendimi yargılamadan başkalarını yargılamamalıyım.’

Yaşıyoruz paylaşmak için, paylaşıyor isek düşünüyoruz demektir.

Tüm kuralları insanlar uydurdu. Ve bu kurallara yeni gelen tüm nesiller uymak zorunda kaldı. Böyle mi olacak kıyamete kadar?

LOGO

arkin1

Yaklaşık 14 yaşımda girmiş olduğum iş hayatında, edinmiş olduğum tecrübelerle, gelmiş olduğum noktada, yapmış olduğum çalışmaların bir kısmını sizin paylaşmak istiyorum.

Detaylar için tıklayınız…

hayatadairbirbakis

Şu ana kadar makalelerim dışında iki kitap çıkarmış bulunmaktayım. Birincisi, gençlik yıllarımda yazmış olduğum ‘Bedel’ adlı şiir kitabım. İkincisi ise hayatın anlamlarını içeren ‘Hayata Dair Bir Bakış’, anlamlı sözler ve cümleler kitabıdır.

Detaylar için tıklayınız…

p_0081

Aslında hayat dediğiniz kavram çok kısa. Bu kısa kavramlı hayatı uzun romanlarla anlatmanın bir anlamı yok. Ancak küçük hikayeler olabilir. Ama bize hayatı en iyi anlatacak olan anlamlı sözler ve cümlelerdir.

Detaylar için tıklayınız…

bitenyol

Yazmakta ki tek amacım düşünmemdir. Düşüncüleri paylaşmak toplumsal bir olgudur. Çünkü ben; ne bencil, ne kendini beğenmiş, ne de egoist bir insanım. İnsanım düşünüyorum. Yargılıyorum ve soruyorum.

Detaylar için tıklayınız…

IMG_4408

Fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. Benim için tüm yaratılanlar güzeldir. Onları paylaşmak, güzellikleri anlatmak gibidir. Her güzellik bizi biraz daha insan yapar. Şuana kadar yaklaşık 5000 adet fotoğraf çektim. Sizinle bir kısmını paylaşmayı deneyeceğim.

Detaylar için tıklayınız…

mehmetarkin
Genel Biyografi

Aslında kişilerin ve onların öz geçmişlerinin bir anlam ifadesi yoktur. Sadece onları ifade eden yaşam tarzları ve söylemleri.

Ben de bir takım insanların uydurmuş olduğu kuralları uymak için bir biyografi oluşturdum.

Detaylar için tıklayınız…