Ayakta uyutuluyorsunuz.

Beyne tekabül eden veriler kadarı ile çalışan bir kafa yapısı ne kadarlık bir hayata sahip olabilir. Acaba tüm hatalar bizde mi? Yoksa beynimizi yönlendiren bir şeyler mi var?

Hayatın çıkmaz sokaklara girmesi neyin göstergesi. Bir öyle bir böyle derken söylemlerin doğruluğu nasıl ölçülecek. Neye dayanarak fiziksel hayatı kabul ediyorsunuz ve kabul etmeye devam edeceksiniz. Gerçek denen olgu yoksa hiç bir zaman gerçek değil miydi? Yoksa sürekli bir oyunun içerisinde miydik?

Ne oldu da hayatı bize sunulduğu gibi kabul ettik. Acaba biz mi istemiştik… Çark denen mekanizmanın başında şeytan mı var?

Eğer hedef insan olmak ise neden hayvanların yaşamış olduğu bir hayata doğru gidiyoruz. İnsanlığımızı yerlerde sürükleyen ayaklar altına alan nedir? Bir enerji mi? Yoksa nefis mi? Hatta kötü olarak tanımlanan şeytan mı?

Sürekli üstün diye tanımlanan tüm üstünlüğünü maddeye bağlayan beyin hangi saplantı içerisinde. Bilinmeyen bir enerji söz konusu ise bu enerji nerede?

İnsan, sahip olduğu fiziksel yapının dışında başka bir yapıya daha mı sahip? İnsanlığımızı ayaklar altına almak isteyen bu yapıyı keşfedip öğrenmemizi istemeyen bir takım insan olmayan yaratıklar mı var?

Neden yaşamak bu kadar değersizleşti ve can denen ölüm basite indirgendi?

Bu kadar basit mi dersiniz. Doğuyorsunuz, yaşıyorsunuz ve tekrar dirilmek üzere ölüyorsunuz…

Size soruyorum…

Bütün cevapları bilen siz değil misiniz? Madde ile, kültür ile, teknolojide ile hava atan. Hatta sahip olduğu inaç ile…

İnanız ki inanç yetisi diye bir enerji söz konusu. Ancak buna ulaşmak o kadar kolay değil.

Bu inanç yetisini kötüye kullanıp insanlığı yönetmek onları inançsızlaştırmak, onları birer köle haline getirmek isteyen mevcut bir sistem var. Kısacası onların tanımlaması ile yeni bir düzen var.

Çünkü eski düzeni de onlar kurdu. Siz hiç bir zaman hissetmediniz. Hatta size film yaptılar ve gösterdiler ama siz anlamadınız.

Haklısınız hayat bir senaryodan ibaret ve bunu yazanlar var. Ama unutmayın siz sadece geçici bir oyuncusunuz. Ve bu film bir gün sona erecek.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*