Ayrıştırıldık.

Siz anlasanız da anlamasanız da insanlık bir takım insanlar tarafından ayrıştırıldı ve ayrıştırılmaya devam ediyor. Bu ayrıştırılmayı bazıları atomun parçalanmasına ve atom parçacıklarına benzetiyor. Ne alaka ise…

En önemli soru neden ayrıştırılıyoruz?

Kolay bir yönetim için mi? daha çabuk köleleştirilmek için mi?

Bence her ikisi de.

Bizi ayrıştıranlar; önce fiziksel görünüm, sonra sahip olduğun eğitim, sonra kariyer, daha sonra ise para ve güç olarak ayrıştırdı. Şimdi ise; yüzyılın ayrıştırması inanç üzerinden yapılıyor.

İslamiyet diğer dinlere benzetilerek, diğer dinler gibi yayılmasına izin veriliyor. Ve bunu yapanların ise İslam dini ile hiç mi hiç alakası olmayanlar.

Dünyanın sahip olduğu şeytani sistem dinimizi ezmeye, onu basitleştirmeye hatta diğer dinlerden farksız olmasına zemin hazırlıyor.

Bir takım hoca diye geçinenler, kendini İslama adamış olarak görenenler, hatta Kuran-ı Kerim-i su gibi içinler İslam’ın özünü anlamış ama kavrayamamış kişiler bize İslam’ı öğretmeye çalışıyorlar.

Bütün ayrıştırmaları bir kenara bırakın insan inancının ve bu inancın farklı kategoriler ayrılması özgürlüğün ve var oluşun gerçek temelidir.

Ancak bunu yapan ve ortaya bırakan yaratandır. Allah’ın insanı yaratmasında ve onun kendisine itaat etmesinde ki amaç özgürlük ve var olmadır.

Siz İslamcıyız diye geçinenler, varlığın ve yok oluşun aşamalarında meydana gelen, gelişmesi ve ilerlemesi gereken aklı kısıtlıyor ve sürekli gereksiz bir takım durumlarla meşgul ediyorsunuz.

Tüm ayrıştırmalar ve inanç ayrıştırması sadece insanlığı yok etmek onu köleleştirmek ve onun yaratıcıya itaatkarlılığını engellemek için oynanan bir oyundur.

Bunu anlamamak ve görmemek ise, çıkarlara ve inançsızlığı dayanan bir körlüktür.

Onun için insan insan olamadıktan sonra yaptığınız her iş boş ve gereksiz olmakla beraber sonsuzluk hayatında alacağınız yeri hazırlamaktadır.

Bugün insan beynini gereksiz bir şekilde meşgül edenlerin sonu belli olmakla beraber gerçek olmayan dünya hayatı ile meşgül olan beyinler ise acizdir..

Allah insanı aciz yaratmamıştır. Onu akıllı, bilinçli ve inançlı bir şekilde yaratmıştır.

Onun asla bize ihtiyacı yoktur. Sadece bizim ona ihtiyacımız vardır.

Bize verdiği üstünlüğü bulup onun belirlemiş olduğu bir yaşam formunda yaşamamız ve insanlığımızı yerine getirmemiz gerekmektir.

Bizi ayrıştıranlar bunu çok iyi bilmektedirler.

Şunu unutmayınız;

Ayrıştırmak adaletsizliklere, adaletsizlikler kaybetmeye, kaybetmeler ise sonsuz ve kötü bir yaşama sebebiyet verir.

Toplumların ayakta durmasının tek ve yegane sebebi ayrıştırma değil adaletli bir şekilde birleştirmedir.

Ayrıştırmayı tek yıkacak ve yok edecek olan Adalettir. Adaleti sağlayamadığınız sürece her toplum yıkılmaya, toplumların yıkılması ise insanlığın helak olmasına doğru götürür.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*