Bende onun önüne oturdum… Birimize baktık…

  • ‘Ben’ dedi, ‘Allah’ın meleğiyim… sen kimsin.’
  • Ben de ‘Allah’ın bir kuluyum‘ dedim.
  • Gözlerimin içine bakarak ‘Senin bir üstünlüğünüz olamaz’ dedi.
  • Bende dedim ki , ‘Ben zaten üstünüm demedim ki’. Sen geçtin karşıma oturdun bende bunun karşılığın da davete icabet olsun diye senin karşına oturdum…

Sana L beyin dedikleri kodlardan oluşmuş ve bir takım insanlar tarafından derlenmiş bir makine tarafından yönetilmeye adım adım ilerler iken çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmek, adaleti sağlamamak, yalan söylemek, gerçekleri örtpas etme ancak şeytanilere yakışır. Ondan dolayı kötülük çoğalmış gerçeklerin üstüne bir set çekilmiştir. Ancak korkmayın bu setin altından çıkacak güçlü bir inanç yavaş yavaş ilerlemektedir.

Onlar kendilerini şeytanın yanında zannederek hükmederken aslında korkaklıklarından dolayı şeytanın arkasına gizlenmişlerdir ve bunu hiç bir zaman belli etmezler.

Zerre kadar insanlığa hakimlikleri yoktur.

Biz teslim olmuş bulunmaktayız. Onlar hiç bir zaman bizi esir almak istemediler. Sadece önümüze koydular ta ki şeytanın önümüzde oturması gibi…Biz tercih ettik, maalesef biz seçtik.

Sizce buna iyi niyetimiz mi sebep oldu yoksa sahip olduğumuz inancımı kavrayamadık…Yoksa neydim demeden ne olmaya mı çalıştık…

Sonsuz bir evren varken, sonsuz yaşam varken biz düşüncelerimizi kısıtladık ve dünyadaki yaşama aşırı derecede önem verdik.

Oysa önümüzde bir yol vardı sadece ilerlememiz ve çıkan engeller ile savaşmamız gerektiğini anlatmaya çalışan bir kitap ve bizi sağlam ve temiz yaratan bir yaratıcı…

Tek yapmanız gereken bir şey vardı önünüze oturan şeytanın yanından çekip gitmek. Bırakın yanından geçmeyi siz ismini duyunca korktunuz.

Sizin içinize bu korku tohumlarını ekenler onu şekillendirip size hükmettirmeye başladılar. İşte siz bunu yanlış algıladınız kıyamet ve alametleri diye yorumlayarak olayı bitirdiniz.

Peki bunu düşündüğünüz de, neden zaman durmadı neden hayat devam etti.?

Unutmayınız nefes alıp verdiğiniz sürece kıyamet kopmayacaktır. Ve her zaman önünüzde bir engel olacaktır… Çünkü varlığınızın sebebi budur.

MAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir