Bir zaman uyuduğumda bir daha asla uyanmayacağım.

Senin tabirinle en güzel ölüm şekli bu olsa gerek. Düşünsene her gün uyuduğun gibi uyuyorsun ancak bir daha uyanmamak ve bu dünyaya elveda demek üzere uyanmıyorsun.
Acı çekerek ölmektense bu ölüm şeklini tercih ederim. Senin ölüm tercihin nedir? Bu ölüm şeklinin güzel yönü bu dünya sana acı veriyor ise uyanmaman sana mutluluk verebilir.
Kim bilir? Allah’ın takdiri ilahisinin ne olacağını bilemezsin. Zaten her gün uyutulmuyor muyuz? Gözlerinizin açık olduğuna bakmayın…

Ben her gün savaşlara son vermek için uyuyorum. Ancak… Ne kadar gerçek hayatta savaşırsanız savaşın gerçek savaş öldüğünüzde başlayacak. Kendinizle savaşacaksınız. Düşünsenize milyarlarca insan varken neden kendinizle savaşıyorsunuz?

– Ben nereden bileyim neden kendinizle savaşacaksınız.

İsterseniz ölmeden önce bu soruyu her gün kendinize bir sorun bakalım. İnsanın kendi kendi ile savaşması nasıldır ve nedendir? Benim için savaşacaksan ölmemeni tercih ederim. Çünkü benim senle savaşacak ne gücüm olacak neden bir nedenim.

Olduğum gibi iken neden seninle savaşıyım ki, belki kendi kendime bir başkası isem kendimle savaşırım. Seninle bu dünyada yeterince savaşmadım mı?

Ben her gece ertesi gün tekrar savaşmak için yatağa girmiyorum. Ben yatağa girdiğimde bir daha kalkmamak üzere bir planda yapmıyorum. Uyuduğumda bana uykumun neler getireceğini bekliyorum.
– Gözlerimi kapattığımda sürekli yol alıyorum. O yolların bu dünya ile hiç bir alakası yok. O yollarda maalesef sende yoksun.

İşte o yolların, zamanın ve mekanın güzelliği ile uyanmak istemiyorum. İnsan her uyanmasın da üzülür mü? Ben her uyanmam da acı çekiyorum. Her seferin de kendime neredeyim diye soruyorum. Etrafıma bakınıyorum, yaşadığım yeri hatırlamaya çalışıyorum…

Emin olun bir gün uyanmamak üzere uyuyacağım. Asla ne pişman olacağım ne de üzüleceğim. Çünkü gerçekliğin olduğu bir zamana geçeceğim.

Sahteliklerden arınmış, maskeleri olmayan, maddesiz, güzelliklerle dolu bir evrene doğru ve bana verilen enerji ile… Belki de ölüm varlığımı ispat edecek ve bana sonsuz bir hayat sunacak.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*