Her an kalbimin sesini dinliyorum.

Görsel temalarla bir ilişkisi olmayan beynim, kendisine verilenleri duyurma sorumluluğu içindedir.

Bende bir insan olduğum için bundan biraz da şüpheliyim, maalesef fizikselliğim ve nefsimin etkisi altında kalmaktayım. Bunu da yaradılışın bir kuralı olarak kabul ediyorum. Kurallara uyan bir insan olmasam da insan olma sorumluluğumun kurallarını asla çiğnemem.

İçimdeki var oluş enerjisini veren yaratıcı benim insan olmam için sürekli uyarılarda bulunsa da benim bunu başara bilmem çok zor.

Her şeye rağmen kalbimin sesini dinliyor, hiç bir şeyden etkilenmemek için sahip olduğum inanç enerjisine sarılıyorum.

Maddenin üzerine kurulmuş bu hayat gerçeklerle muhatap olurken bile maddeyi kullanıyor.

Her ne kadar doğru olmasada insan olarak kabul ettiğimiz hayatın doğruları anlamsız ve değersiz.

Çünkü görünmeyen, gözlerimizin görmediği bir takım enerjiler söz konusu. Ben bu enerjilerin çoğunluğunun kalpten geldiğine inanmaktayım.

Beyin her an her şeyden etkilenebiliyor. Ama kalbimiz asıl yönetici ve o olmazsa zaten bizde olamayız. Onu dinlemek öyle kolay değil. Size ne zaman sesleneceğini bilmeniz gerek. Ve ona tüm kapıları açık tutmalısınız.

Beynimiz her ne kadar bizi yöneten gibi görünse de görünmeyen yönetici aslında kalbimiz. Onun atışlarını duymamız, sanki bize bir şeyler der gibi bir ritimle bizi yaşatmaktadır. Biz ise kalp diyerek geçip gidiyoruz. Onu korumamız, onu temiz tutmamız, ona zarar vermemiz gerek. Bizi hayata bağlayan ve sonsuzluğa ulaştıracak olan odur. O sadece bir et parçası değildir. Ondaki saklı enerjiyi keşfedip onunla beynimizi yönetmemiz gerek.

Çünkü yakında beynimize madehale edilip edilmediğini göreceğiz. Beyninize müdahale edildiği an maalesef hayat noktalanacak. Ve yeni bir başlangıç olacak.

Kalbimiz bizi bilen ve en iyi tanıyan enerjimizdir. Ona asla müdahale olamaz. Kalp insan DNA larını bile tanıyacak güçtedir.

Kalbinize sahip çıkın ve onu koruyun hatta onu dinleyin. Tek çıkış yolunuz…

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*