Kelimelerin oyunu ile bir yaşam…

Uydurulmuş diller ve ondan uydurulmuş kelimelerle yaşayarak ölüyoruz.

Dilleri kim buldu ve kelimeleri kim oluşturdu? Tabi ki insanlar… Ama nasıl ve hangi amaç ile?

Size öğretilen dil ile veya diller ile konuşuyoruz, konuşuyorsunuz.

Cümleler kelimelerden, kelimeler harflerden oluşuyor ise bunları birisinin icat etmesi gerek.

En büyük soru ise harfleri kim buldu? Harfler neye göre hangi akıl ile meydana getirildi?

Her zaman yazdığım ve söylediğim gibi; siz, hazır bir yaşamın üzerine dünyaya geldiniz ve bu hazır yaşamın verdikleri ile yaşıyorsunuz. Bu yaşamında ne kadar doğru ve ne kadar yanlış olduğunu sahip olduğunuz akıl ile çözmeniz gerek.

Bence yaşadığınız hayat normal değil. Eğer anormal bir hayat yaşıyor iseniz bunu sizin için hazırlayanlar olmalı.

Neden bunu hiç düşünme gereği duymuyorsunuz? Her şeyi uyduran ve fizik kurallarına bağlayan insan, acınası durumunu kader diyor. Evet gerçek bir kader tabi ki mevcut. Ancak şuan sahip olduğunuz hayat bir kader değildir. Başkaları tarafından hazırlanmış bir hayatı yaşamaktasınız. Ve bu hayatı mantıklı kılan sizin konuştuğunuz dil ve uydurulmuş olan kelimelerdir.

Aklınız çalışmasına rağmen kabullenmiş olduğunuz hayatı kabul etmeniz ne çaresizlikten ne de kaderden dolayı.

Sadece korkuyorsunuz. Korkularınızın tek sebebi de suçlu olmanız. Eğer suçlu değil iseniz neden korkuyorsunuz? Ölmekten mi?

‘Yeniden dirileceğiz ve bu canı veren Allah’ diyen siz değil misiniz? Peki nedir korkularınızın nedeni o zaman??? Tabi ki suçluluktan. Korkularınızın tek sebebi suçluluk. Suçluluğa iten sebeb ise gerçekleri bilip de harekete geçememeniz.

Bunu yapamamanızın nedeni ise sadece sahip olduğunuz kelimeler ve cümleler. Çünkü kendinizi ifade edemiyorsunuz. Ne kendinizi anlatabiliyorsunuz ne de başkalarını tanımlaya biliyorsunuz. Kusura bakmayın bunların sebebi de korkularınız.

Korkma diyerek başlayan bir İstiklal Marşı ile eğitime başladınız ve bitirdiniz…

Neden halen korkuyorsunuz??? Buyrun ölün.

Hak ve Adalet veya gerçek var olma sizi yeniden yaratacaktır. İşte yeniden yaratılmanız sizin gerçek insan olma vasfınızı ifşa edecektir. O zaman ne kelimelere nede cümlelere ihtiyacınız olacak.

Tek bir var olma ile insan olmanız ortaya çıkacaktır. Şuan siz sadece başkaları tarafından sizin için hazırlanmış ve planlanmış bir hayatı yaşamaktasınız.

Unutmayın ne harflere, ne kelimelere bir katkınız oldu. Sadece öğrendiğiniz kelimelerle cümleleri kurup hayatı yaşıyorsunuz.

Buda bu hayatın başkaları tarafından sizin için oluşturulmuş olduğunu göstermektedir.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*