Korku diye bir durum yok ama maalesef cesaretsizlik söz konusu…

Hep kendimi şunu sormuşumdur, neden insanları yöneten kurallara ve cezalara isim olarak Yasa, Kanun ve Madde denilmiştir, tabi bir fıkra bölümü var ve bu yasaları, kanunları, ceza sistemlerini kimler belirledi, neye dayanarak…

Yasa denilen ‘yas’ dan gelen yasa mı yoksa tesadüf mü, yoksa bilerek ‘yas’a a eki konularak, yada ‘yaş’ kelimesinden yola çıkılarak yas sonra da a koyularak yasa yapılmıştır.

Bu ‘Madde’ bildiğimiz varlık mı? yoksa madde sahip olduğunuz tüm fiziksel olgular mı? Yoksa ‘Madde’ paranın ta kendisi mi? Peki ‘pa ra’ya ne demeli? pa neyin ‘pa’sı ra neyin ‘ra’sı… Hadi sizin için Li ra olsun. Li neyin nesi ra neyin ‘ra’sı…

Kanun; Kan ve Un ne demeli? Buda özellikle mi bu iki kelime birleştirilerek oluşturuldu. Birisi varlığımızın var oluşu diğer ise varlığımızın var olması için gerekli olan en temel besin…

Sonrada bunları uyduranlar bu durumlara gülmek ve insanlık ile dalga geçmek için Fıkra’yı eklemişler.

Bilinçaltımızda kelimelerin fonksiyonu nedir? Bunu öğrenirsek eğer bunları bize nasıl uyarladıklarını ve gelecek hayatın nasıl şekillendiğini anlayabiliriz.

Yoksa kelimeler mi bizim içimize korku tohumlarını ekti korkunun başlagıç ve en dip noktası kelimeler miydi…

‘Mad’ aslında çok kaba bir kelime olmasını rağmen kesinlikle bir anlamı olması gerek, ters çevirdiğinizde ise ‘Dam’ yani in, yani ev, yani başınızı soktuğunuz yer anlamında olması ise insan özgürlüğünün kısıtlanmasının başlagıcımıydı…Arkasın da ‘de’ ekinin getirilmesi ise yumuşaltılırak bizlere sevdirilmesi ve kabul edilmesi miydi…

Zaten madde dediğiniz fiziksel oluşumlar, varlık tarafından yaratılanların dışında ki onların tanımlamasını da insanoğlu yapmıştır.

Tamam belli ki ilk harfleri insanlar bir şekilde oluşturdu. Taşın üzerine yada toprak da şekillendirdiler sonra birbirlerine öğrettiler…Ben bunları da teori olarak kabul ediyorum. Peki sonra ne oldu?

Bana sorarsanız harflerden oluşan bir kelime veya cümlelerden oluşan kelimeler düzenli ve planlı bir şekilde meydana getirilmiştir. Sadece bu dünyada ki yaşam için tasarlanmış ve bulunmuş bir yoldur. Dünya dışına çıktığınızda hiç bir anlam ifadesi yoktur.

Siz aslında size öğretilenler ile bir korkuya sahip oldunuz. Öğretilenlerde sizin için planlanmıştır. Kanun ve Maddeler ilede içinize korku tohumları ekilmiştir. Varlık (Yaratıcı) size hiç bir zaman korku vermemiştir. Eğer ufak bir korku verse idi her zaman ibadet etmek zorunda kalırdınız. Belki ondan korkmanız için tavsiyelerde bulunmuştur. Buda sahip olacağınız sonsuzluk yaşamından dolayıdır.

Onun içih sahip olduğunuz korkular çok anlamsız ve yersizdir. Ancak cesaretinizin olmaması size açılacak olan kapıların görünmemesine ve sonsuzluk hayatına ulaşamamanıza neden olabilir.

Birazcık cesur olun size yol gösterecek bir varlık olacaktır.

MAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir