Öngörü gelecektir. Gelecek hayallerdir. Hayaller gerçekleşmesi mümkün olan formlardır.

Varoluş, kitaplarda yazanlardan ibaret değildir. Varoluşun kaynağı ve gerçekliği ancak yaratıcıdadır.

İnsan; düşünür, hayal eder ve onu gerçekleştirmeye çalışır. Eğer bu durum yarın yani gelecek ile alakalı ise bu bir öngörüdür. Yani önden görme..Önder görme dümdüz baktığında gördüklerindir. Veya kurduğun hayaller düşüncelerdir, fikirlerdir, projelerdir, adım atmaktır, ileriye koşmaktır. Bu görmeler mesafe tanımaz.

Öngörüler sadece fizikselliğe dayanmaz. Cenneti hayal etmek veya cehhenneme gideceğinden korkmak da bir öngörüdür. Hatta yaratıcıya inanmak veya inanmamakda bir öngörüdür.

Öngörünün ölümü asla olamaz. Sonsuzdur. Çünkü yarın geldiğin de öngörü gelecek yarın için tekrar bir öngörü oluşturur.

Gelişmiş ülkelerin en büyük datası sahip oldukları öngörülerdir. Bugün ki sahip olduğun hayat formu öngörülerin yani hayal gibi görünen yaşam formların eseridir.

Geçmiş asla geri getirilemez ve değiştirilemez, hatta geçmişe dönmek mümkün olsa dahi bile geçmişe asla müdahale edilemez. Kader dediğimiz enerji bundan kaynaklanır. Onun için geçmiş tartışılmak ve hesap vermek kaydı ile ölü bir formdur.

Önemli olan geçmişi tartışanları dinlemek değil, gelecek ile ilgili öngürüsü olanları algılamaktır. Geçmiş bir bilgi olamaz bilgi olsa dahi bile bir anlam ifade etmez.

Gelecek öngörüleri kullanılabilecek ve geleceği belirleyecek kaynaklardır. Bu kaynaklar oluşacak yeni hayat formlarıdır. Bu hayat formları kaçınılmazdır.

Gelecek kesinlikle geleceğinden dolayı öngörü en değerli düşünce ve yapı taşıdır.

Hayal kuranları küçümsemeyin. Öngörüde bulunanlara paranoya demeyin. Onları anlamaya çalışın ve destek verin. Çünkü onlar insanlığın geleceği için iyi formlar oluşturabilir.

MAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir