Rakamların ötesindeler…

Safsınız desem olmayacak, cahilsiniz desem hiç yakışmayacak, eğitimsizsiniz desem ayıp olacak, neden öğrenmiyorsunuz desem kızacaksınız…

Olmayan bir şeye inanmaya doğru gidiyorsunuz. Aslına bakarsanız olmayan bir şey değil sizin göremediğiniz ve çok uzaklarda olan bir şey.

Allah insanı öyle bir yaratmış ki; insana verdiği özgürlüğü, diğer hiç bir yarattığı canlıya vermemiş gibi görünüyor. Çünkü O’nu bulmanız veya O’na yaklaşmanız tamamen sahip olduğunuz varlığınızın iradesine bırakılmış.

Ama siz ne yapıyorsunuz? O’nu bulmak, O’na ulaşmak yerine size yol gösterenlere inanıyorsunuz. Neden?

Siz de bir beyin ve akıl yok mu? Beyninizi besleyemiyor aklınızı kullanamıyor musunuz? Peki sahip olduğunuz beden neyin nesidir?

Üzerinizdekileri ve cebinizdekileri düşünmeyin. Zaten sizin kulluk etmenizi isteyenler, size bir elbise cebinize de bir kaç kuruş koymuş durumda. Ve bir ekonomik yapı oluşturmuşlar. Sizi ona zincirlemişler.

Hani siz her zaman demez misiniz rıskı veren Allah’tır diye. Neden o zaman kula kulluk ediyorsunuz?

Sizi sizi vermeyen, size asla bir şey veremez. Siz siz olamadığınız sürece size yol gösterecek çok fazla insan gibi görünen olur. Sizin kulluk yapmanızı isteyenler size bir hayat biçenlerdir. Yani hayatı sunanlardır.

Kusura bakmayın ama size gerçek hayatı sunan Allah’tır. Kulluk edecekseniz ona kullak etmeniz gerek. Eğer size maddeyi verenlere kulluk ederseniz gerçek kulluktan çıkarsınız.

Yaşam ve hayat kula kulluk edeceklere doğru gidiyor. Bunun en büyük göstergesi ise rakamlar.

Size sunulan sanal bir dünyada her türlü rakamlara inanıyorsunuz, inanacaksınız. Ve kula kulluk edeceksiniz. Ve hayatın sonu yavaş yavaş gelecek. Tabi ki her insan için değil.

Unutmayınız gerçek inananlar hiç bir zaman ölmeyecek. Çünkü Allah’ın gücü ve iradesi her zaman insanların üzerinde olacaktır.

Rakamların ötesinde olanlar ise bu dünyanın ve hayatın sonunu getirecek olanlar. Onlarla bir gün gerçek savaşımız başlayacak. Ve bu savaş iyilerle kötülerin savaşı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*