Şeytanların mesajları…

Bir ağacın kökünü bulabilirsiniz.
Bulutların üstüne çıkabilirsiniz.
Teknoloji ile insanları kandırabilirsiniz.
İstediğiniz kadar yalan söyleyebilirsiniz…

İnsanın varlığındaki inanç enerjisini bulup da yok edemezsiniz. Bunu ancak inancının aksi enerjisi yapabilir. Nedir bu aksi enerji? Bunu da sadece insanın kendisi bilir. İnsanı yöneten yine insanın ta kendisidir.

İçimizdekileri okumadan dışımızdakileri okuyamayız. İçimizdekileri bilmeden dışımızdakileri öğrenemeyiz. Onun için önce bedenimizi bilmeliyiz önce onu kontrol altında tutmalıyız. Kalbimize güvenmeli beynimiz ile yargılamalıyız.

Sakın gözlerinizin gördüğüne inanmayın, sakın duyduklarınıza kanmayın. Ne gördükleriniz gerçek olabilir ne de duyduklarınız.

İşte bir kitabın olmasının nedeni budur. Kalp, atışlarını değiştirir ise beyin, kararsız kalırsa diye…Ama önce kalbimizi sonra beynimizi öğrenmeliyiz. Bedeni yöneten bunlardır. İnanç kalptedir. Ancak bedeni yöneten beyindir. Bunların bizi nasıl yaşattığını, bizi nasıl yönettiğini bilmez isek, kalp atışlarımız değiştirilebilir, beynimize başka bilgiler sokulabilir. Diğer beden unsurlarının bir anlamı yoktur. Diğer beden unsurları sadece söylenenleri yapar.

İşte bunu keşfeden bir takım insan gibi görünüp de insan olmayanlar, kalbimizdeki inancı sökmek, beynimizdeki bilgileri değiştirmek istiyorlar. İnancımız kalbimizden sökülmeden önce, ona sarılmalıyız, onu anlamalıyız ve ondaki ışığı kaybetmemeliyiz. Beynimiz ise sürekli kalbimize danışmalı. Sürekli onun ile iletişim halinde olmalı. Aksi halde beyne gelen mesajlar ile kalbiniz yargılanabilir.

Kalbiniz beyniniz tarafından yargılanır ise sahip olduğunuz bedeni siz değil başkaları yönetir.

Sizin yönetmediğiniz bir beden sizin değildir. Ancak başkalarınındır. Başkaları kendi bedenlerinin dışında başka bedenleri yönetmek istiyor iseler, bu inanç değil inançsızlığın sonucudur. Bu inançsızlığı da ancak inancınızın aksi enerjisi olan şeytan tarafından gerçekleştiriliyor olabilir.

Demek ki kendi bedeninizi yönetemezseniz, dışardan gelen mesajlarla başkaları sizi yönetir. Ve bu mesajlar inançsızlığa giden mesajlar olabilir. İnançsızlığın mesajları şeytanın mesajlarıdır.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*