Sizsiniz…

İnsanların hepsi birer oyuncu olmuş. Peki senaryoyu kim yazdı…?

Yalan söylemenin ne kadar kötü olduğunu şimdi anlamış olmanız gerek. Beyaz yalanlar, siyah yalanlar, ufak yalanlar veya büyük yalanlar diye başlayan yalan furyası hayatımızı bir zehir haline getirmeye başladı.

Farkında değilsiniz ancak mal, mülk ve kariyer edinmek için insanlar artık sürekli yalan söylüyorlar. Yalan söylemeyip de durumu yalana getirenler ise susanlardır. İletişime cevap vermeyenlerdir.

Şu halimize bir bakın. Geçmişte ne idiniz şimdi ne oldunuz ve sonra ne olacaksınız.

Hiç bir şey öğrenmeden ve analiz etmeden hatta aklınızı kullanmadan lütfen konuşmayın. Konuştukça batıyor ve daha çok yalana müracaat ediyorsunuz.

Toplumu aptallaştırmış olabilirsiniz. Unutmayın her aptal; aptal olduğu kadar da akıllıdır. Tek yapması gereken doğruları bulup öğrenmek.

Ülkenin içine eden sizsiniz sonra kim neden böyle yapıyor diyen de sizsiniz. Çalışmadan para kazanmayı isteyen sizsiniz. Çalışanları hor görende sizsiniz. Neden üretim yok diyen sizsiniz, projeleri çalan, kafası çalışanlara sahip çıkmayan da sizsiniz.

Suçlu sizsiniz. Suçlu olmayanları içeri atan da sizsiniz. Kusura bakmayın her şeyi hak eden de sizsiniz. Ne oldum delisi olan, sürekli bir araba bir de ev hayali olan da sizsiniz.

İnancını tam olarak yerine getirmeyen, ayrıca inançlıları yargılayanda sizsiniz. Yani eğer suçlu var ise kusura bakmayın o suçlu sizsiniz.

Çünkü siz beyaz yalanları uydurdunuz. Siz ufak yalanları göz ardı ettiniz. Kalkıp şimdi neden bu hale geldik diyen de sizsiniz. Çünkü siz kaybedeceksiniz.

Yalan söylemeyen, mal varlığı olmayan, inancı güçlü olanlar kaybetmeyecek, çünkü kaybedecek bir şeyleri yok.

Varlık içinde yaşayan siz olduğunuz için korkan da sizsiniz kaybedecek olanda… Oyuncu olanda sizsiniz senaryoyu yazanda. Ayrıca oyunculara ödül veren de sizsiniz…

Kısacası ortada bir oyun var ise onu yazanda oynayanda sizsiniz.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*