Tamamen görsel temaların ve sunumların etkisi altındayız.

Size beyne müdahale var diye yazdığım da, bunun imkansız olduğunu düşündünüz. Peki hayatınızda imkanlı olan nedir?

Aklınızın kabul etmediklerini değil zihninizin kabul etmek istemediği bir dünyayı kabul etmek istemiyorsunuz.

Korkuyorsunuz. Ne kadar enterasandır ki korkularınız olmasına rağmen hayal kurmaktan da vaz geçmiyorsunuz. Kurduğunuz hayallerde korku yok mu? Yoksa korkularınız mı size hayal kurduruyor?

Şunu sormak istiyorum gerçek ile hayal arasında ne fark vardır? Yada size göre gerçek nedir? Gördükleriniz mi? Duyduklarınız mı? Elle dokunduklarınız mı? yoksa tattıklarınız mı?

Peki melekleri, diğer Allah’ın yarattıklarını görebiliyor musunuz? Allah’ı görebilir musunuz? Eee peki bu ne demek? Bu şu demek ya gerçeği gerçek olarak kabul etmezsiniz yada hayalleri gerçek olarak kabul edersiniz.

Gerçek ne kadar var ise hayal de o kadar var olma anlamı taşır. Aslında her ikiside gerçek değildir. Sahip olduğumuz fiziksel yapı ve yaratılış onları gerçek kılmaktadır.

O zaman hayallerde bir gerçektir. Hayallerin gerçek olmasını kabul ederseniz tüm görsel temalarında gerçek olabileceğini kabul etmiş oluyorsunuz. Çünkü size sunulan görsel temalar hayallerin eseridir.

Şunu asla zaman unutmayız ki hayaller gerçeğe dönüştürülmek için tasarlanmıştır.

Yok muydu sizin bir araba, bir ev ve zengin olma hayaliniz. Bunlara sahip oldunuz mu? Evet… demek ki hayaller gerçeğe dönüşebiliyor. Sakın bu hayaller ile diğer hayaller farklı demeyiniz.

Hayal etmek maddeye sahip olmak değildir. Ancak maddeye sahip olmayı dilemek için hayal ediyoruz diyebilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza; İnsan, her hayal ettiğini gerçekleştirebilir.Hayal etmek doğumla başlar ve asla bitmez hatta sonsuzluk hayatına kadar devam eder.

İnsan tatmin olmayan bir nefse sahiptir. Eğer hayaller nefisten kaynaklanıyor ise;

Bu da şunu gösteriyor ki hayaller yani size sunulan gösterimlerde gerçek olabilir. Ve olacaktır da. İnsan nefsi doyumsuzdur.Doyumsuz bir nefis ile karşı karşıya isek hayallerin hepsi gerçek olacaktır.

Yaşadığınız bu dünya ve hayat bir hayalin eseri değil midir? Evet diyor iseniz; o zaman siz, size sunulan görsel temaların ve gösterimlerin etkisi altında kalarak hayal kuruyorsunuz demektir.

Bu da şunu ispat etmektedir ki bu gösterimlerle beyninize müdahale ediliyor. Siz, herhalde fiziksel müdahale var zannettiniz.

İşte kelimelerin anlam ifadeleri, anlama ve kavrama yeteneğinize bağlı olarak değişmektedir.

Sizi korkutmak istemem ancak yakında beyninize fiziksel müdahalede olacaktır.Tabi buda sizin için bir hayal. Ancak bu hayali kurup gösterip sunum yapanlar var.

Mehmet Arkın Gürbüz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*