Üzülerek yazıyorum ki aslında üstün akıl veya akıllı insan yoktur aptal insanlar vardır.

Her insanda beyin vardır, her insan düşünebilir tabi bir hastalığı yok ise. Her insan görüp analiz edebilir, her insan algılayabilir, her insan inana bilir, her insan yargılayabilir…Peki bu akıllılar nereden çıkıyor eğer tüm yaradılış özelliklerimiz aynı ise.

Tek bir sebebi var ben, sen, onlar yani bizler düşünmüyoruz. Düşünmediğimiz için aptal yerine koyuluyoruz. Algılayamadığımız için her verileni kabulleniyoruz. İnandığımız ve iyi olduğumuz için duyarsızlıştırıldık. Yargılamadığımız (yargılayamadığımız) için onlarla eşit bir hale gelemiyoruz ve bunlara sahip olamadığımız için bizi aptal yerine koyup hükmediyorlar.

Bakınız ilk kullandıkları şey bizim insanlığımız. Evet biz insanız ancak dünyada bir düşmanımız var yaşamda bir düşmana sahibiz. Yaradılışımız bunu bize var olmamızdan beri açıklamaya çalışmıştır. O zaman ilk önce düşman kimdir diye düşünmemiz gerek…

En büyük düşmanımız inancımızdır. İnanç hem inanmak hem de bir düşmandır. Nasıl oluyor diye tabi ki şaşırdınız. Eğer bunu böyle kabul etse idiniz şuan çok farklı bir beyin yapısı ile çok sağlam bir inanca sahip olurdunuz. Şüphe olmazdı. Kabullenme olmazdı. Duyarsızlık olmazdı.

Çünkü sahip olduğunuz yaşam ve dünya sizin şüpheye düşmenizi, kabullenmemenizi ve düşünmenizi istiyor. Düşünür iseniz ancak bulabilirsiniz. Düşündüğünüz zaman yaratıcıya ulaşabilirsiniz. Düşünmeden bunu yapamazsınız. Düşünmez iseniz yargılayalamazsınız, düşünmez iseniz algılayamazsınız…

Düşünür iseniz gerçek inanca sahip olabilir ve onun kurallarını bulur ona göre yaşarsınız. Niyet etmeden asla inancınız sağlam olamaz. Niyet etmek düşünmeyi gerektirir. Onun için niyet ederek, besmele çekerek veya bir şeye başlamadan bir şeyler yaparak onu yerine getiririz.

Peki bunu yapmaz isek inancımız nasıl bize düşman olabilir? İşte diğer düşünmemiz gerekende budur. Şüphe buradan kaynaklanır. Kabullenmişlik buradan meydana gelir. Duyarsızlık bunun sebeplerinden biridir. Yani ya inanırsınız yada inanmış gibi görünenler sizin düşmanınız olur çünkü gerçek inanca ulaşamamışsınızdır. Ve gerçek inanca ulaşamadığınız için inancınız size düşman olmuştur. Buda yaradılış gereğidir. Bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz…

Onun için inanmadan önce inanınız yoksa sahip olduğunuz inanç size düşman olacaktır. Bu düşmanda kendini üstün akıl yada akıllı insanlar diye algılattıracaktır. Sizin böyle algılamanız sağlanacaktır.

Düşünmeye başlarsanız, aslında sizin inançlı onların aptal olduğunu anlayabilirsiniz. Buna vakıf olduğunuz an artık inancınız size düşman değildir…Ve insan olma mertebesine ulaşmışsınızdır.

MAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir